Jak ubierać się jak profesjonalistka?

Niedawno spotkałam się z młodą radczynią prawną, aby sprawdzić możliwości zakupu niektórych gruntów. To co mnie zdziwiło to jej ubiór. Oczywiście, była to niedziela, a sama dziewczyna mogłaby być moją córką, spotkałam się z nią w kawiarni. Miała na sobie prosty T-shirt i nosiła parę podniszczonych spodni dżinsowych i parę białych adidasów. To mnie trochę zirytowało – czy mój prawnik powinien ubierać się w ten sposób?? Czytałam już o tym na blogu: mecenatism.com Tylko dlatego, że nosisz przy sobie walizkę, to nie znaczy, że jesteś profesjonalistką.

Więc co to jest nowoczesny styl ubierania i dress code, kiedy się nad tym zastanowić? Czy kobieta musi nosić garnitur, żakiet, a może spódnicę z fantazyjnym blezerem lub kamizelką? A może mam za wysokie standardy i dobrze, jeśli twoja prawniczka nosi czyste dżinsy? Jakie są granice „formalnego stylu biurowego” lub „BizCazFri”? Wszyscy wiemy, że te rzeczy mają zastosowanie zarówno do freelancerek, czy do szeregowej orczycy z Mordoru.

Przede wszystkim, niezależnie od pogody, nie wolno nosić klapek do pracy, chyba że jesteś ratownikiem. Niezależnie od tego, czy są one wykonane z ekkluzywnej skóry, czy też są to markowe klapki abibasa, nikt nie chce zobaczyć twoich odsłoniętych stóp wydających z siebie dziwne dźwięki. Jeśli naprawdę musisz pokazać swoje odsłonięte stopy latem, noś sandały.

Dżinsy do pracy są nieco kontrowersyjne – jeśli nie masz zbyt wielu kontaktów z klientami, może uda ci się nosić ciemniejsze, bardziej dopasowane dżinsy, ale w ogólności, dżinsy w biurze to kontrowersyjna kwestia. Aha, legginsy nie są naprawdę uważane za spodnie – choć mogą funkcjonować jak rajstopy, noszone z mini spódniczką, szczególnie zimą. Współpracownicy nie powinni się na ciebie gapić, a jeśli to zrobią, to w 100% jest ich wina.

W bardziej formalnych miejscach pracy, jak na przykład prawnik, t-shirty są zabronione, zwłaszcza z nadrukami, jak lamparci wzór lub śmieszne teksty. Nawet jeśli nosisz je pod płaszczem lub blazerem, będziesz wyglądać jak amatorka. Nosić bardziej formalny zapięty top, koszulę czy bluzeczkę. Nawet jeśli pracujesz w domu, warto ubrać się porządnie – dzięki temu motywujesz się do efektywnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *